Działam, bo lubię!

W hetmańskim kalendarzu roku szkolnego 21 września widnieje jako Dzień Projektów Społecznych.

Tego dnia, na godzinie wychowawczej, grupa wolontariuszy – finalistów ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii” – z pasją opowiadała młodszym kolegom o zrealizowanych przez siebie projektach.

Prowadzący spotkania przekonywali, że warto być solidarnym z innymi, działać i mieć wpływ na rzeczywistość. Najlepszym potwierdzeniem słuszności ich słów były zmiany, jakie sami wprowadzili w najbliższym otoczeniu: zasadzone drzewa pięknie rosną w Parku Dzikowskim; nakrętkomat przy ulicy Kwiatkowskiego nie tylko wtopił się w pejzaż miasta, ale wciąż jest zapełniany, a jego zawartość przyczynia się do pomocy potrzebującym; wreszcie – w edukacji zadomowiła się innowacja pedagogiczna w postaci gier historycznych.
Liczymy, że przykład aktywności starszych uczniów zainspiruje kolejne zespoły do podjęcia w tym roku szkolnym równie wspaniałych działań.

Dziękujemy wolontariuszom za przygotowanie prezentacji na Dzień Projektów Społecznych. Prelegentami byli: Aleksandra Ciżyńska, Justyna Kosior, Jan Radoń, Weronika Rębacz, Marianna Zych, Klaudia Śliwińska, Jędrzej Tłusty, Jakub Snopkowski, Zuzanna Michałowska, Wiktoria Żmuda, Jakub Kościelniak i Jakub Bednarski.