Drama na lekcjach języka polskiego

W minionym tygodniu korytarze naszej szkoły opanowali bohaterowie literatury antycznej i odbyły się nietypowe lekcje języka polskiego. Uczniowie klas 1a i 1c podjęli próby odegrania dramy, której tematem był sąd nad Antygoną.

Sąd nad Antygoną odbył się zgodnie z treścią lektury, choć nie zabrakło miejsca na uczniowską fantazję i współczesną interpretację tej ponadczasowej tragedii. Młodzież brawurowo wcieliła się w role bohaterów oraz przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Na sali sądowej, w którą na chwilę zamieniła się pracownia polonistyczna, zjawił się nawet biegły sądowy oraz portrecista. Uczniowie przygotowali również profesjonalne akta sprawy opatrzone stosownymi pieczątkami, wykonanymi na potrzeby lekcji. W końcu zapadły wyroki, od których nie było już odwołania.  Równie ciekawą lekcję zaprezentowała klasa 1b. Młodzież wcieliła się w bogów greckich i przygotowała ucztę na Olimpie. Uczniowie sami zaprojektowali i wykonali przepiękne stroje, atrybuty poszczególnych bogów oraz ozdoby.

Takie nietypowe lekcje to moc emocji, wrażeń i nowe doświadczenia. To także inny, ciekawszy sposób na zapamiętanie przesłania antycznej tragedii i ponadczasowości mitów greckich.