Dlaczego CEMS CHANCE?

CEMS Chance to projekt stworzony przez studentów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Każdy uczeń w wieku od 14 do 16 lat ma możliwość wzięcia w nim udziału. W tym roku jednak CEMS ma dla Was niespodziankę! Przedłuża barierę wiekową do 17 lat! Każdy, kto jest chętny, może wypełnić formularz i wziąć udział w edycji wiosennej bądź zimowej.

Czym jest CEMS Chance?

To projekt, który do każdej edycji wybiera 30 uczniów z całej Polski i zaprasza ich do Warszawy na około 4 dni. W tym czasie organizowane są warsztaty, prelekcje oraz różne rozrywki, np. spotkania z ciekawymi osobami czy zwiedzanie Warszawy. Wszystko jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają nocleg, bilety komunikacji miejskiej, jedzenie, wejściówki itp. Uczestnik musi we własnym zakresie zapewnić sobie tylko dojazd do Warszawy oraz powrót ze stolicy. Projekt ten ma za zadanie rozwinąć kreatywność uczniów, otworzyć ich umysły na wiele innych, nietypowych rozwiązań, a także przygotować uczestników do zdobycia pracy w przyszłości. Głównym celem inicjatywy jest pokazanie, że niezależnie od sytuacji materialnej, miejsca zamieszkania czy wielu innych czynników, każdy  ma równe szanse na wymarzoną przyszłość.

Jak było?

Jestem jedną, spośród tysiąca próbujących się dostać do tego projektu, która znalazła się w gronie 30 szczęśliwych. Był to dla mnie ogromny sukces, gdy po dwóch latach starań udało mi się dołączyć do XXII edycji zimowej. Na początku miałam dwa dni spotkań zdalnych, a następnie kolejne 4 dni spędziłam w Warszawie. Poznałam tam cudownych ludzi, z którymi do dziś utrzymuję dobry kontakt. Wspieramy się we własnych działaniach. Warto dodać, że podczas całego projektu towarzyszył każdemu uczestnikowi mentor. Mentor to osoba, do której można się zwrócić o pomoc podczas całego projektu, zadawać mu pytania. Jego zadaniem jest pomóc uczestnikom rozwinąć się. Taką osoba dla mnie był Igor Demianiuk, z którym do dziś jestem w kontakcie i wiem, że mogę go zawsze poprosić o pomoc. To taki mentor na całe życie! Jesteś ciekawy/a, co dokładniej się działo podczas pobytu w Warszawie? Zapraszam do przeczytania mojego artykułu, który również znajduje się na stronie szkoły. „CEMS Chance, daj sobie szansę!”

Jest jeszcze jedna mała niespodzianka dla osób, które dostaną się do projektu! W tym roku CEMS Chance organizuje zjazd, na który każdy jest zaproszony. To świetna okazja, by zobaczyć swoich przyjaciół z całej Polski oraz mentorów.

To jak, widzimy się w XXIII edycji? Rekrutacja potrwa do 23 kwietnia. (Paula Nazar, 3b)

Tu formularz rekrutacji do XXIII edycji:

https://form.typeform.com/to/ecO7WPYS?fbclid=PAAaafzf92X3iSsQDMhhTOqtRFmOPug-ZQyvOR2pZDvSWmVqSn_IWt1iFb_UM&typeform-source=l.instagram.com