CHICAGO

Wycieczka do Chicago? Czemu nie…? My jednak wybraliśmy się NA „Chicago”, czyli musical, który swą prapremierę miał na słynnym nowojorskim Broadwayu 3 czerwca 1975 roku! 2 lata później zszedł z afisza, ale od 1996 roku jest grany nieprzerwanie.

W miniony piątek mieliśmy możliwość zobaczyć polską adaptację muzyczną sztuki teatralnej z lat dwudziestych XX wieku w Krakowskim Teatrze VARIETE. Nauczyciele, uczniowie, rodzice i przyjaciele Hetmana spędzili cudowny artystyczny wieczór. Jak możemy przeczytać na stronie teatru: „Jedno jest pewne: ten musical to wybuchowa mieszanka porywających utworów, znakomitej choreografii, świetnej rozrywki i niepowtarzalnego klimatu – po prostu All That Jazz.” I tak właśnie było! Elektryzująco, zaskakująco, śpiewająco i tanecznie. Podróż w czasie do Ameryki lat 20. zaaranżował znakomity duet reżysersko-choreograficzny: Wojciech Kościelniak oraz Ewelina Adamska-Porczyk. Po spektaklu mogliśmy chwilę porozmawiać z odtwórczynią głównej roli Roxie Hart – Barbarą Kurdej-Szatan i jedną z tancerek Anną Pacochą.

Takie wydarzenia, chwile, momenty są bezcenne. Bardzo zależy nam na odbudowywaniu lekko nadszarpniętych przez pandemię relacji. Kiedy możemy być razem, przeżywać coś wspólnie, śmiać się i rozmawiać stajemy się sobie bardzo bliscy, a tej bliskości nam potrzeba.

Dziękuję wszystkim, którzy pojechali na wycieczkę integracyjno-kulturalną. Nie mogę doczekać się kolejnej!

Kamila Wolska

The gallery was not found!