Białe szaleństwo

Nie mieli racji ci, którzy obawiali się, iż zimy w tym roku już nie będzie. Pogoda też zadrwiła z pesymistów, którzy wieszczyli, iż nie odbędzie się „biała szkoła” zaplanowana na pierwszy tydzień ferii. Nauczyciele organizujący obóz pilnie sprawdzali prognozy i nie wątpili, iż wszystko się dobrze potoczy.

Jak mogli się przekonać hetmańscy zapaleńcy – w Małem Cichem śniegu jest pod dostatkiem, a i jeszcze ciągle go przybywa – na całej połaci śnieg, w przeróżnej postaci śnieg. Od poniedziałku zaczęła się „biała szkoła”. Pod opieką nauczycieli – instruktorów młodzi adepci zimowych sportów mogą ćwiczyć swe umiejętności jazdy na nartach i deskach. Podstawowa grupę narciarską prowadzi p. Tomasz Ciach, średniozaawansowanymi opiekuje się p. Łukasz Zasuwa, a nad zaawansowanymi czuwa p. Leszek Horoszko. Ekipa snowboardowa jest pod opieką absolwenta naszej szkoły Piotra Paradowskiego, a rozpoczynających swą przygodę z deską szkoli miejscowy instruktor. Pomocą swą służy też p. Urszula Żak.

Poza czasem spędzonym na stoku szykują się ponoć nie byle jakie atrakcje, dzisiaj kulig z pochodniami, a w kolejne dni spacer po Krupówkach, biesiada w góralskiej chacie „Izba Regionalna u Gąsienicy” oraz relaksacyjny odpoczynek w gorących źródłach w Szaflarach.

Mamy nadzieję, że wrócimy wypoczęci i pełni energii, a czas spędzony razem z kolegami i koleżankami pozwoli nam się lepiej poznać.

(Ola Żurek, 1a)