Awans naszych uczniów w programie stypendialnym Adamed SmartUP

Miło nam poinformować, że czworo uczniów naszej szkoły, Natalia Jugo (1b), Julia Krząstek (1c) Filip Sarzyński (2b) oraz Hania Tenderowicz (3b) dostało się do kolejnego etapu programu stypendialnego Adamed SmartUP, organizowanego przez Fundację firmy Adamed.

Program ten ma za zadanie wyłonienie 50 osób, które pojadą na innowacyjny obóz naukowy dla najzdolniejszej młodzieży w kraju. Nasi uczniowie znaleźli się wśród 130 osób z blisko 10000, które przeszły kwalifikacje i zostały zaproszone do kolejnych etapów konkursu. Aby przejść do dalszego etapu rekrutacji, uczestnicy musieli wziąć udział w grze online, która zakładała wyzwania w 5 dziedzinach: astrofizyce, chemii, biologii, medycynie oraz technologii. Tematem tegorocznej edycji są zawody przyszłości i związane z nimi kompetencje. Naszej ekipie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!