Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego

Bardzo dobre wieści dotarły do Hetmana po zawodach międzyszkolnych edycji olimpiady potocznie nazywanej Dziejami Oręża.

Do etapu wojewódzkiego (odpowiednika okręgowego w tradycyjnej nomenklaturze) awansowali: Maciej Krakowiak i Jędrzej Rusinek z IV a oraz Jakub Tarkowski z III a. Gratulacje Panowie!!!

Ten awans jest o tyle istotny, iż jest trudnym etapem na drodze do laurów końcowych, gdyż aby uzyskać kwalifikację należy zdobyć minimum 60% możliwych do zdobycia punktów a przede wszystkim być w grupie 5 najlepszych zawodników. Jesteśmy dumni, że w tym gronie (północne Podkarpacie) znalazło się aż 3 uczniów naszej szkoły.

Etap wojewódzki do którego awansowało około 17 osób, odbędzie się początkiem marca 2024 r.

Życzymy Wam owocnych przygotowań i sukcesów w marcu! (GK)

Więcej na: olimpiadalosyzolnierza.pl

//www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/olimpiady-konkursy-zawody/wyniki-z-etapu-miedzyszkolnego-olimpiady-losy-zolnierza/