Awans do etapu okręgowego XXXVI Olimpiady Filozoficznej

Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?

Myśl zawarta w powyższym pytaniu retorycznym, sformułowanym przez Cycerona, bliska jest zapewne wielu ludziom zgłębiającym tajniki wiedzy. Nabiera jednak wyjątkowego znaczenia dla ucznia decydującego się na start w olimpiadzie przedmiotowej, zwłaszcza jeśli jest to Olimpiada Filozoficzna.

Takie wyzwanie postawiła sobie Weronika Chromińska z klasy II „c”, która awansowała do etapu okręgowego XXXVI Olimpiady Filozoficznej.  Przygotowana przez uczennicę praca na temat: Czy religia określa formę i charakter społeczeństwa? uzyskała akceptację KO OF. Weronika będzie więc w połowie stycznia 2024 roku reprezentowała szkołę w zawodach II stopnia w Rzeszowie.

Renesansowy myśliciel N. Machiavelli twierdził, że: Żaden wiatr nie jest pomyślny temu, kto nie wie, do którego portu płynie. Weronika cel zna, więc gratulując uczennicy dotychczasowego sukcesu, życzymy pomyślnej nawigacji!