Artystyczna dusza

W cyklu TACY MY!, realizowanym przez Telewizję Lokalną TVL Tarnobrzeg, możemy zobaczyć wywiad z hetmańską Absolwentką AD 2020, Patrycją Pacholską. Zachęcamy do obejrzenia go na stronie TVL.

Ta niezwykle utalentowana dziewczyna opowiada o swoich plastycznych i muzycznych pasjach. Patrycja bowiem nie tylko pięknie rysuje, ale też uwielbia grać na gitarze i śpiewać, a jest przy tym samoukiem. W Szkole dała się poznać jako wykonawczyni poruszających rockowych utworów podczas Szkolnych Spotkań z Muzyką oraz jako autorka świetnych ilustracji do tomików Biblioteki Hetmana (choćby do Zeszytu nr 7 „Tu tam czytam”). Hiperrealistyczne rysunki młodej artystki ukazują postaci ze świata ludzi i zwierząt, które jakby miały ochotę zejść z obrazu na ziemię. O nich mogliśmy już przeczytać w czerwcowym Tygodniku Nadwiślańskim.

Równie wielką pasją Patrycji jest muzyka lat 80. Kolekcjonuje ona książki, gazety, figurki, bilety koncertowe oraz inne gadżety związane z ulubionymi zespołami rockowymi z tamtej dekady. Mini wystawę jej zbiorów mogliśmy też kiedyś obejrzeć w sali nr 5.

W przyszłości, po ukończeniu studiów dziennikarskich, Patrycja, która ma właśnie za sobą zaliczony pierwszy rok na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UR, chciałaby wykorzystać zdobytą wiedzę i spełnić swoje marzenia, jakim są spotkania z artystycznymi idolami. Łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli zainteresowania i pracę, chciałaby prowadzić wywiady z artystami oraz pisać o nich artykuły. Życzymy POWODZENIA! A czytelnikom podpowiadamy, że warto też zajrzeć na stronę Patrycji na fb.