Agnieszka Kotulska w etapie centralnym XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Agnieszka Kotulska (3b) awansowała do etapu centralnego XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.

Ostatni etap zawodów odbędzie się w dniach 21-23 marca w Szczecinie. Agnieszce serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

Gorące brawa i słowa uznania należą się również Ani Makiele (2a), która awansowała w tej olimpiadzie do etapu okręgowego.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych problematyką potrzeb pokarmowych człowieka i sposobów ich prawidłowego zaspakajania, wartości odżywczej i prozdrowotnej żywności, gastronomii i kelnerstwa oraz roli żywienia w zapobieganiu chorobom dietozależnym, a także tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy. (SW)