9 medali z Letnich Mistrzostw Podkarpacia dla utalentowanych pływaków UKS HETMAN TARNOBRZEG

Najlepszy start w krótkiej historii klubu zaliczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego HETMAN Tarnobrzeg. W Letnich Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego wywalczyli aż 9 medali. Ponadto multimedalistką zawodów okazała się Klaudia Strach, która w swoich konkurencjach wywalczyła 4 krążki na dystansach – 50 m stylem grzbietowym i 100m stylem motylkowym – srebrny medal oraz 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolny – brązowy medal. We wszystkich  konkurencjach poprawiła swoje życiowe czasy i awansowała na 6 miejsce najlepszych zawodniczek na Podkarpaciu. Jej klubowy kolega, Maksymilian Grabowski,  wywalczył 2 cenne medale (srebrny na dystansie 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym) i zajął 9 miejsce wśród najlepszych zawodników w kat. 14 letnich. Podobne wyniki uzyskała Kornelia Kruk (2 brązowe medale na dystansach 100 i 200m stylem grzbietowym). Wśród chłopców – junior młodszy 14 letni, brązowy medal na dystansie 200m stylem grzbietowym, wywalczył również Bartłomiej Lubera.
Warto nadmienić, iż w zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 24 klubów z terenu województwa podkarpackiego.

Zawodnicy UKS HETMAN Tarnobrzeg zajęli ex aequo 1 miejsce w statystyce postępów/ progresji zawodników http://live.livetiming.pl/bachorz/2021/05_30_debica/ProgressionSummary.pdf

Uczniowski Klub Sportowy HETMAN Tarnobrzeg na zawodach  reprezentowali pozostali zawodnicy: Mateusz Zasuwa, Aleksandra Juryś, Wiktoria Dziadura, Damian Zając, Nina Jaworska, Bruno Jaworski, Maria Śnieżek, Michał Lenart, Jakub Leniart, Izabela Wójcik,  Jakub Czech oraz Oskar Łabędź. Wszystkim gratulujemy poprawienia życiowych czasów na swoich dystansach.