Koło modelarskie na inscenizacji „Hubal – ostatni żołnierz Drugiej Rzeczypospolitej”

Koło modelarskie nie zwalnia tempa. Po sukcesie wakacyjnego obozu wargamingowego w Juracie, gdzie doskonaliliśmy umiejętności w klejeniu, malowaniu i grze strategicznej ,,Wrzesień 1939’’ przyszedł czas na pracę w nowym roku szkolnym. W sobotę  11 września braliśmy udział w inscenizacji historycznej ,,Hubal – ostatni żołnierz Drugiej Rzeczpospolitej’’, organizowanej w Grzybowie koło Staszowa przez Świętokrzyski Sejmik Wojewódzki. Nawiązaliśmy wiele cennych kontaktów np. z twórcami programów historycznych w TVP, będących na przyszłość zapowiedzią współpracy. Ruszyła już trzecia z kolei edycja turnieju gry strategicznej ,,Wrzesień 1939’’. Po pierwszym  turnieju w Juracie Grzegorz Rawski z klasy 2d zajmuje trzecie miejsce w lidze, w kategorii seniorskiej. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w wykonaniu naszych uczniów.  W lidze co miesiąc czekają nas nowe atrakcyjne miejsca turniejowe: 25 września Niepołomice i  impreza ,,Pola chwały’’, październik Warszawa, listopad Tarnobrzeg, a na koniec, w grudniu w Warszawa –  Muzeum Wojska Polskiego.  Koło modelarskie to nie tylko wargaming. Od 12 do 19 września Tomasz Strycharz z klasy 3c reprezentuje nasz kraj modelem galeonu  elżbietańskiego HMS Revange  na Mistrzostwach Świata klas C NAVIGA  w Chorwacji.  Cierpliwie czekamy na wyniki. Zapraszany wszystkich chętnych na zajęcia koła modelarskiego oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

(tc)