46 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 4 kwietnia odbyła się 46 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z naszej szkoły wzięli w nim udział Milena Furtak i Łukasz Cyganek (2D) pod opieką Pani Doroty Skórskiej.

Uczestnicy 3 kategorii wiekowych, w murach Zamku Dzikowskiego, zmierzyli się z testem pisemnym zawierającym 30 pytań zamkniętych, po czym wyłonione zostały 3 najlepsze osoby z każdej kategorii, które odpowiadały na pytania w formie ustnej. Do eliminacji wojewódzkich przechodził jeden uczestnik z każdej grupy wiekowej. Przewodniczącym komisji był brygadier Szymon Rawski. Niestety, naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do drugiego etapu, jednak sam udział w takim konkursie był ciekawym doświadczeniem. Na pewno wiedza zdobyta w czasie przygotowań będzie przydatna w przyszłości. Celem OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” jest szerzenie świadomości pożarniczej i zainteresowanie wśród młodzieży pracą straży pożarnych. Uważam, że tego typu turnieje poszerzają wiedzę i uświadamiają o potrzebie realizowania projektów przez ZG ZOSP RP. (Milena Furtak 2d)