Kacper Lipiec wyróżniony w XXI PKM im. Franciszka Leji

Z przyjemnością informujemy, że Kacper Lipiec – uczeń kl. II „d” zdobył wyróżnienie w XXI Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Leji. W minionym tygodniu, dnia 9 czerwca 2022 roku uroczyście odebrał dyplom z rąk Pana Adama Kawałka – Przewodniczącego Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Tym samym Kacper wziął udział w II konferencji z cyklu Twarze Matematyki – Franciszek Leja, organizowanej przez pracowników Instytutu Matematyki Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Cieszymy się, że uczeń „Hetmana” miał przyjemność wysłuchać wykładów na temat liczb zespolonych, zastosowań programu Geogebra oraz poznać życie i dorobek naukowy czołowego reprezentanta krakowskiej szkoły matematycznej – Franciszka Leji.

Kacprze, życzę Ci nieustającej chęci poznawania tajników królowej nauk. Gratuluję wyróżnienia i już trzymam kciuki za Twoje kolejne sukcesy w konkursach matematycznych.

Agnieszka Kiełt