SŁOŃCE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Drodzy Uczniowie! W wyposażeniu szkoły znalazł się zakupiony niedawno teleskop, dedykowany obserwacjom powierzchni Słońca.

W związku z tym będziemy się starali w miarę możliwości codziennie (jeśli pogoda będzie sprzyjała obserwacjom) na długiej przerwie, wystawiać go na dziedziniec naszej szkoły, by móc wspólnie przyglądać się Słońcu. Zapraszamy wszystkich uczniów Hetmana do skorzystania z kolejnej fantastycznej i nietuzinkowej szkolnej oferty. Sprawdźcie na własnym przykładzie co przynosi większą frajdę, obserwowanie obiektów przez teleskop, czy oglądanie ich zdjęć już obrobionych komputerowo.

Jak każdy dobrze wie, dzięki Słońcu może istnieć życie na Ziemi. Dodatkowo to co się dzieje na jego powierzchni, wpływa na współczesną technikę. Przez nasz teleskop zobaczysz: plamy słoneczne, granulację jego powierzchni oraz protuberancje. (MK)