Sprzątanie świata

W tym roku już po raz 28. odbywa się akcja Sprzątanie Świata – Polska. Nasza szkoła tradycyjnie bierze udział  w tym przedsięwzięciu. 

17 września 2021, w piątek uczniowie klas 2a oraz 2b zbierali  w naszym mieście śmieci i różne odpady, które następnie segregowali. Każdy otrzymał parę rękawiczek ochronnych, grupa miała do dyspozycji worki na plastik, szkło oraz papier. Klasa 2b udała się w stronę Wisły, natomiast uczniowie z 2a penetrowali osiedle Przywiśle. Podczas całej akcji udało nam się zebrać znacznie mniej odpadów niż w poprzednich latach, co nas niezmiernie ucieszyło. Po zakończonej pracy worki, w których znajdowały się odpady, wrzuciliśmy do odpowiednich kontenerów. 

Akcja ta sprawiła, że nie tylko poszerzyliśmy swoją wiedzę dotyczącą segregowania śmieci, lecz także mieliśmy okazję spędzić ze sobą trochę czasu.

Uczniowie z klas 2a i 2b gorąco zachęcają innych, by dbali o naszą wspaniałą planetę. 

Nie chodzi bowiem tylko o to, by sprzątać, ale o to, by wcześniej zapobiegać, czyli nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Mamy świadomość, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne zdrowie oraz kondycję przyszłych pokoleń. 

Warto pamiętać, że niszcząc naturę, niszczymy siebie. 

(Natalia K., 2a)