Ranking Newsweeka – czerwiec 2020 r.

W czerwcowym (2020 r.) wydaniu tygodnika Newsweek pojawił się najnowszy Ranking Liceów Ogólnokształcących. W skład kapituły rankingowej weszli między innymi: wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, długoletni rektor SGH, profesorowie renomowanych uniwersytetów w kraju. O odpowiedniej pozycji szkoły w tym Rankingu decydowały: wyniki matur z roku 2019, liczba olimpijczyków, oferowane języki obce, jak również wpływ placówki na osiągnięcia uczniów, czyli tzw. EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Wszystkie dane zostały zaczerpnięte odpowiednio z OKE, MEN, SIO i CKE.

Z wielką radością informujemy, że w Rankingu Newsweeka, tarnobrzeski ,,Hetman” okazał się najlepszym liceum w województwie podkarpackim! Dodajmy, ze nasza szkoła została sklasyfikowana na 54 miejscu w Polsce. To powód do dumy i jednocześnie kolejne potwierdzenie, że proces nauczania w naszym liceum należy do najlepszych w kraju. I to nie dlatego, że my tak mówimy, tylko niezależnie od metodologii różnych rankingów, zawsze znajdujemy się w ścisłej krajowej czołówce, będąc jednocześnie jednym z najlepszych liceów na Podkarpaciu. Ranking przygotowany przez Newsweek bazował na wynikach z ubiegłego roku szkolnego, zaś wartość EWD została pobrana za okres 2017 – 2019 (zawsze w tym wskaźniku uwzględnia się trzyletni okres). Gratulujemy przy tej okazji raz jeszcze wszystkim Uczniom i Nauczycielom, bez których kolejne sukcesy ,,Hetmana” nie byłyby możliwe.

Poniżej przedstawiamy część Rankingu dotyczącą województwa podkarpackiego. Pełną tabelę z wynikami znaleźć można na stronie Newsweeka Pisali o nas również w Echu Dnia.