Hetman Złotą Szkołą 2024

Z ogromną radością przyjęliśmy zaproszenie na uroczystą Galę Rankingu Liceów i Techników 2024, która miała miejsce 11 stycznia, w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Podczas finału 26. Rankingu Perspektyw zostały wyróżnione najlepsze licea i technika w Polsce, a także zwycięskie szkoły w każdym z województw. Podobnie jak przed rokiem nasz ,,Hetman” okazał się najlepszym liceum na Podkarpaciu, zajmując jednocześnie, jak dotąd najwyższe w historii, 9. miejsce w kraju (po korekcie punktów rankingowych)! Ranking uwzględniał wyniki uzyskane przez uczniów na egzaminach maturalnych w 2023 roku, jak również osiągnięcia w olimpiadach ministerialnych w ubiegłym roku szkolnym.

W Rankingu Maturalnym nasza Szkoła została sklasyfikowana na 4. miejscu w Polsce!!! Wynik ten stanowi niezaprzeczalny dowód na to, jak perfekcyjnie uczniowie z ,,Hetmana” zdali egzamin maturalny. Ręce same składają się do oklasków!

W Rankingu Olimpijskim uplasowaliśmy się, tradycyjnie, na bardzo wysokiej 30. pozycji w kraju, co również świadczy o tym, że z wielkim powodzeniem nasza młodzież rywalizuje z najlepszymi na polu olimpijskim. To jest jednocześnie potwierdzenie faktu, że od samego początku istnienia  nasz ,, Hetman”  był prawdziwą kuźnią talentów.

Cieszymy się niezmiernie z tego wielkiego sukcesu, który nie jest przecież ani przypadkowy ani niespodziewany, wszak zdobyliśmy już dziesiąty raz z rzędu tytuł ,,Złotej Szkoły”. Jego twórcami są wybitni Nauczyciele oraz ambitni Uczniowie, ale niebagatelną rolę odgrywają również wzorowe relacje jakie panują w szkole, tworzące niepowtarzalny klimat. Będąc w Warszawie, w niezwykle zacnym  gronie, przedstawicieli najlepszych szkół ponadpodstawowych w naszym kraju, byliśmy dumni, że mogliśmy reprezentować liceum z małego miasta, jakim jest Tarnobrzeg (wszystkie licea, wśród laureatów, mają siedziby w wielkich aglomeracjach). Tym samym udowodniliśmy, że sukcesy można osiągać w każdym miejscu, nie tylko w dużych miejscowościach.

Gratuluję wszystkim ubiegłorocznym Maturzystom. Olimpijczykom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Absolwentom, Rodzicom, Przyjaciołom naszego Liceum, bo to nasz wspólny sukces. Razem tworzymy coś pięknego – prawdziwą, niezwykłą  Społeczność ,,Hetmana”.

 

Paweł Dobrowolski