Walentynki 2020

Miłość rozpoczyna się w oddechu, a wraz z oddechem wznosi się ku nieśmiertelności – pisał Hermann Broch. Z oddechu wyrasta też śpiew, który podczas święta zakochanych hetmańscy artyści zaprezentowali społeczności szkoły, zapraszając tym samym do zanurzenia się w świecie miłości wyrażanej w najpiękniejszym ze wszystkich i dającym przedsmak nieśmiertelności, języku muzyki.

Na samym początku mogliśmy usłyszeć Magdę Bogacz wraz ze swoim zespołem, który łącznie zagrał 4 utwory! “Przy nich zniknęło całe zło” tak jak w piosence Krzysztofa Zalewskiego: “Miłość, miłość”. Oprócz śpiewu zaprezentowały nam się dwie tancerki z klasy 1a: Julia Śnieżyńska oraz Kasia Mazurkiewicz, których taniec wprowadził wszystkich w walentynkowy klimat. Zobaczyliśmy także duet Karoliny Nawrot i Piotra Stasiaka, a nawet trio: Mai Drohobyckiej, Oliwii Kotarby i Karoliny Kosior w utworze: “Someone you loved”. Następnie na scenie pojawili się dwaj debiutanci: Aleksander Pruś w piosence “Sweater weather”, oraz tegoroczna maturzystka Aleksandra Bogdańska. Kolejne muzyczne popisy również dostarczyły widzom porcję wyśmienitej rozrywki. Kasia Moliszewska, absolwentka naszej szkoły, wraz z panią Katarzyną Łazowską przedstawiły nam jazzową aranżacje popularnej piosenki Zenka Martyniuka: “Przez twe oczy zielone”. Kolejno na scenie pojawił się walentynkowy jubilat – Michał Kopeć, który zaśpiewał piosenkę Daniela Trevora: „Fallin”. Poza piosenkami o miłości damsko męskiej, mogliśmy posłuchać o relacjach pomiędzy bratem a siostrą w utworze „Wcale nie, ależ tak”, a wykonawcami byli: Emilia i Antoni Roman, którzy skradli serca widzów. Karol Kraska przeniósł nas w bajkowy świat Króla Lwa i zaprezentował utwór „Can you feel the love tonight”,  za to Magdalena Krzyżek poprowadziła nas w świat gry Wiedźmina. Emilka Piątkowska zaśpiewała nam „I wanna dance with somebody”, co idealnie się wpasowało w wizję studniówki, która miała się odbyć następnego wieczoru. „Conversation in the dark” to piosenka w której usłyszeliśmy Wiktora Plutę, a następnie Maja Drohobycka zaśpiewała: “Kto nie kochał” Piotra Cugowskiego. Prawdziwą ucztę dla uszu zafundował nam duet pani Katarzyny Łazowskiej i Kacpra Piechoty w utworze Elvisa Presleya „Can’t help falling in love”. Ujrzeliśmy również Julię Turbacz w utworze “Ach nie mnie jednej”, który w oryginalnej wersji śpiewała Agnieszka Osiecka, a potem usłyszeliśmy Dawida Tepera, który wyśpiewał jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych tekstów opisujących miłość, stworzonych przez zespół Happysad w “Zanim pójdę”. Wiktoria Ziarko zaprezentowała nam się w dwóch utworach: „Isn’t she lovely” i „What a wonderful Word”. Nie mogło zabraknąć naszego szkolnego chóru Vox Hetmaniae, który klaskał razem z Rubikiem w utworze “Niech mówią że to nie jest miłość”. Na scenie pojawiły się także kreacje instrumentalne, które profesjonalnie wygrały: Patrycja Glica oraz pani Joanna Szpyt w utworze: “Love story”. Natalia Ciecierska uświadomiła nam wszystkim, że nie jest tak, że w kilka dni zdobywa się dziewczynę w utworze Anny Jantar, a kilka utworów później przyznała się, że chłopiec z gitarą byłby dla niej parą, kiedy w duecie z księdzem Michałem Wroną brawurowo wyśpiewała tekst piosenki Karin Stanek.

Spektakularny finał koncertu to wykonanie piosenki zespołu Skaldowie ”Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” przed wszystkich wokalistów. Tradycją koncertów stało się wybieranie przez publiczność bisu. Tym razem wytypowano duet rodzeństwa Emilii i Antoniego Romanów.

Walentynkowy koncert został przyjęty bardzo owacyjnie, a publiczność, licznie zgromadzona w Hetmanie, udowodniła, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Ogromne podziękowania za przygotowanie i aranżacje tego wspaniałego widowiska należą się p. Katarzynie Łazowskiej. Wyrazy uznania kierujemy do pana Jarosława Piątkowskiego za obsługę techniczną i nagłośnienie oraz p. Adama Kunysza i p. Grzegorza Serwana za tworzenie fotorelacji. Podziękowania składamy także wszystkim zaangażowanym w wydarzenie uczniom i nauczycielom. Miło było zobaczyć wśród uczestników naszych absolwentów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty i równie wspaniałe występy. (Wiktoria Rak)