Koncert Walentynkowy – luty 2019r.

W czwartek, 7.02.2019 r., odbyło się kolejne Szkolne Spotkanie z Muzyką, ale tym razem w wydaniu walentynkowym. Nasi goście już na samym początku zostali obdarowani pysznymi, domowymi muffinkami, które upiekli uczniowie i rodzice Hetmana. Później uczta była jeszcze bardziej wyjątkowa. Na naszą publiczność czekały występy duetów wokalnych i instrumentalnych. Był to pierwszy koncert, na którym nie było występów solowych, dzięki czemu po raz pierwszy na scenie pojawiło się ponad 30 osób!

Na hetmańskiej imprezie zaprezentowali się: „duet do kwadratu”, czyli Kacper Pietrasz, Wojtek Barszcz, Marek Dybus, Patryk Janeczko w piosence „To live is to die”, p. Katarzyna Łazowska i Emilia Piątkowska w utworze, „When you believe”, Madzia Krzyżek z Wiktorem Plutą w przeboju „City of stars”, Wiktoria Ziarko i Karol Kraska w piosence „Like I’m gonna lose you”, Natalia Ciecierska i Michał Paszta, w osobistej kompozycji Michała „Necessity”, Karolina Nawrot i Julia Turbacz w przeboju sprzed lat „On nie kochał nas”, Ola Wiącek i Antek Roman w brawurowym wykonaniu piosenki „Kulfon co z Ciebie wyrośnie”, Madzia Bobowik i Zuzia Trzaska – duet instrumentalny w piosence „Perfect” i „My heart will go on”, Madzia Krzyżek i Michał Kopeć w utworze „Eastside”. Ania Jurek i Kacper Piechota zaprezentowali piosenkę „Gotowi na wszystko”, Karolina Nawrot i Wiktor Pluta przypomnieli „Bombonierkę”, Madzia Bogacz z Filipem Fietko pięknie zaaranżowali na dwie gitary i wokal utwór „Shape of my heart”, Natalia Ciecierska i Julka Roman wyśpiewały przebój ostatnich miesięcy „Shallow”, p. Kamila Wolska i Kuba Mazur zaprezentowali utwór z musicalu „Piloci” – „Nie obiecuj nic”. Publiczność też miała okazję pochwalić się umiejętnościami wokalnymi w piosenkach „Felicita” i Ściernisko. W chórkach i zabawach karaoke, jak zawsze uczestniczył zespół wokalny, czyli Ania Paczocha, Julita Bartyzel, Karol Kraska, Amelka Grądziela, Klaudia Krasoń, Dominika Sobol, Wiktoria Ziarko i Marysia Rożek. O profesjonalne nagłośnienie jak zawsze zadbał p. Jarosław Piątkowski, Studio Pro-Media, Wiktor Pluta i Błażej Kwaśnik. Przy scenografii i organizacji tego wydarzenia, pomagały niezastąpione panie Agnieszka Ziętek i Sylwia Wychowaniak.

Po raz kolejny szkolny hol zamienił się w kameralną salę koncertową, której poziom artystyczny prezentowany przez wszystkich wykonawców zawsze zadziwia, bawi, a czasem wzrusza.

Co najbardziej cieszy, kiedy zbliża się data planowanego koncertu? Że już od dawna uczniowie sami zgłaszają chęć udziału, planują, wybierają repertuar, pilnie ćwiczą, konsultują się. To jest cudowne! Chcą pokazać swój talent, spełniać marzenia i robić to na jak najwyższym poziomie. Nie jest to dla niech przymus, tylko czysta przyjemność., Cieszę się, że mogę być częścią czegoś tak pięknego. Dzielić się pasją z młodymi ludźmi i czerpać od niech jeszcze więcej. Dziękuję wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego, by ta szkolna impreza, stawała się świętem piosenki i muzycznych talentów. (Kamila Wolska)