Koncert Jesienny – Wrzesień 2019 r.

W czwartek, 29 września 2019 r.,  po raz kolejny na hetmańskiej scenie pojawili się wspaniali artyści, żeby swoim śpiewem umilić nam coraz bardziej jesienne popołudnia. Nasi uczniowie i absolwenci, aby już na dobre zakończyć wakacje,  zabrali nas we wspaniałą muzyczną podróż po całym świecie.

Wycieczka zaczęła się na Dworcu, o którym pięknie zaśpiewali nam Karolina Nawrot, Piotrek Pluta i Wiktor Pluta. Ich pociąg dojechał aż do Kansas City, gdzie spędziliśmy cały wieczór z Wiktorią Ziarko. Następnie, na chwilę w odrobinę cieplejsze klimaty, nad brzeg błękitnego morza, przeniosła nas Madzia Krzyżek w piosence „Malibu”. Ciepłe słońce i morze wspominały też we wspaniałym duecie Emilia Piątkowska i Natalia Ciecierska piosenką „Havana”. Na chwilę uczestnicy i widzowie naszego koncertu mogli zatrzymać się też w Nowym Jorku, a to za sprawą Karola Kraski i Emilki Piątkowskiej, którzy kolejno wykonali utwory „Englishman in New York” oraz „Empire State of Mind”. Natalia Ciecierska za Krystyną Jandą powtarzała nam, że mówiła żartem, a Bartosz Gutowski i Claudia Sałek wprowadzili nas w bardzo nostalgiczny klimat piosenką „Better off”.

Następnie nasi artyści, na czele z Magdą Bogacz i Alą Mazur, przenieśli się na stary kontynent. Dziewczyny zaśpiewały utwór „Kocham Cię jak Irlandię”, a potem w kolejnym duecie Wiktoria Ziarko i Maja Drohobycka zabrały nas do Londynu ostatnim pociągiem.

Prawdziwą ucztę dla uszu zafundował nam nasz absolwent, Piotrek Pluta, w piosence „Avignon”, aby zaraz potem Kacper Piechota zaprosił nas w międzyplanetarną podróż w piosence „Fly me to the moon”. Kończąc powoli wakacje, wspaniałe trio w składzie: Piotrek Stasiak (ukulele), Magda Bogacz (gitara) i Wiktoria Ziarko (śpiew) zatrzymało się w Bieszczadach razem z piosenką „Bieszczadzkie Anioły”. Następnie Magda Bogacz śniła o Warszawie w piosence Czesława Niemena.

Wszystkich zaskoczył występ Kuby Drysia, który zaśpiewał solo, ale jednak w duecie. Kuba wcielił się w znany włoski duet Al Bano i Romina Power i porwał do śpiewu widownię utworem „Ci Sara”.

Podroż zaczęła się na dworcu i tam też się zakończyła. Na koniec wszyscy artyści, wspólnie z publicznością,  wykonali utwór Maryli Rodowicz „Wsiąść do pociągu”.

Bisom nie było końca a rozśpiewanym artystom i publiczności nie spieszno było do domów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty i równie wspaniałe występy. (KŁ)