Wrzesień to czas kiedy swoją działalność inauguruje cykl filmowy “35mm”, tym razem w odsłonie “35mm Oskarów”, a więc wybranych dzieł kinematografii nagrodzonych statuetkami Oskara Akademii Filmowej, najbardziej prestiżowej nagrody w branży filmu.

Jako pierwszy film w tej serii (zasugerowany przez trzecioklasistów) obejrzymy produkcję pt. “Incepcja”, w reżyserii Christophera Nolana oraz w bogatej obsadzie aktorskiej, między innymi z główną rolą Leonardo DiCaprio jako wysoko wykwalifikowanego złodzieja specjalizującego się w kradzieży informacji w trakcie snu. Jego zadanie w tej historii będzie jednak zupełnie inne. Aby powrócić do kraju i swoich dzieci, będzie musiał nie wykraść, ale zaszczepić pewną myśl w głowie bogatego biznesmena, a tym samym zmienić rozkład sił korporacyjnych imperiów. Czy może mu się to udać i czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Oprócz wyśmienitej gry aktorskiej, dynamicznej akcji i wciągającej fabuły, “Incepcja” jest zarazem narracją o samej sztuce filmowej. Ale o tym porozmawiamy już po projekcji filmu

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kina na filmową ucztę w najbliższy piątek 24 września o godz. 16.15 na szkolnym holu.

Po projekcji, jak zwykle, będzie czas na krótką dyskusję i szansa na dobrą ocenę z języka angielskiego. Do zobaczenia w piątek!