Wiosenne Impresje Muzyczne

W poniedziałek, 17 kwietnia, odbył się minikoncert z serii Impresji Muzycznych. Młodzi artyści z naszej szkoły zaprezentowali swoje muzyczne pasje i wypełnili szkolny hol dźwiękami ulubionych utworów.

Na początku koncertu wystąpił Emil Trela z pięknie zagranym i zaśpiewanym utworem pt. „Maszynka do ćwierkania” Czesława Mozila, następnie zaczarował nas dźwiękami Grzegorz Rawski, wspaniale wykonując na gitarze klasycznej temat przewodni filmu „Ojciec chrzestny”. Iga Kwarciany przedstawiła idealnie przygotowaną kompozycję „Cheri Cheri Lady”. Utwór tym razem wykonała na keyboardzie, a poprzednio słyszeliśmy Igę grającą na gitarze elektrycznej i perkusji!  Następny artysta, Bruno Jaworski, oczarował publiczność, wspaniale prezentując utwór pt. “Merry Go Round of Life” japońskiego pianisty i kompozytora Joe Hisaishi. Zwieńczeniem koncertu był występ zespołu Przepióreczka z klasy 4g w składzie: Maja Drohobycka (wokal), Kuba Wąsik (gitara elektryczna), Szymon Szulich (gitara basowa) oraz Janek Szwagierczak (perkusja). Zespół pięknie wykonał utwór “Hail to the King” amerykańskiego zespołu heavymetalowego  Avenged Sevenfold. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze kiedyś okazja do wysłuchania Przepióreczki, już jako grupy absolwentów!

Spotkanie poprowadziła Zuzia Świstek, nad nagłośnieniem czuwali Kacper Jaworski i Antek Sobol, a zdjęcia wykonał Ignacy Rzepecki. Dziękujemy! (JS)

Zapraszamy na następne impresje muzyczne!