„Weź nie pytaj, weź go przytul” – 10 tomik „Biblioteki Hetmana”

Dobra wiadomość brzmi: „Już jest!”. Jeszcze lepsza: „Jest piękny!”. Długo oczekiwany, jubileuszowy tomik szkolnej serii wydawniczej nosi tytuł „Hetman w pandemii”, a „przytulić” go można, po prostu klikając poniżej.

Zdecydowaliśmy, że dziesiąta, „pandemiczna” odsłona serii „Biblioteki Hetmana” nie ukaże się w tradycyjnej, papierowej formie. Dlatego też proponujemy zapoznanie się z nią w wersji cyfrowej.

Materiał do tego tomu gromadzony był przez ponad pół roku! Już w marcu 2020 r., gdy przyszło nam opuścić mury szkolne, stało się jasne, że doświadczenie izolacji musi zostać udokumentowane.

Wartością niniejszej publikacji jest jej różnorodność. To wiele punktów widzenia, przykłady różnych form wyrazu, zapis bogactwa emocji. Tyle tutaj powagi, co humoru. Tyle poezji, co prozy życia. Strachu i nadziei. Pokory i buntu…

Dziękujemy autorom za zaangażowanie się w projekt, a przede wszystkim – za szczerość.

Jeśli wyzwaniem naszych czasów jest (jak mówi papież Franciszek): „Usiąść i słuchać drugiego człowieka”, to wypada nam –  na przekór zgiełkowi świata – żywić nadzieję, że Ty, Drogi Czytelniku, zechcesz przyjąć zaproszenie na niezwykłe spotkanie. Znajdź chwilę, usiądź, nie pytaj „A po co?”, przytul tę historię, posłuchaj opowieści… O Tobie też mówi bajka

Wydawcy

Tomik