VI Memoriał Pływacki im. Józefa Salika

„Zachować Pamięć”- to myśl przewodnia, która towarzyszy wszystkim uczestnikom  Memoriału Pływackiego od pierwszej edycji zawodów.

W dniu 6 marca 2023r., o godzinie 13.15, nastąpiło uroczyste otwarcie VI Memoriału Pływackiego im. Józefa Salika, którego dokonał  Pan Paweł Dobrowolski, Dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.
Zawody rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły, który w piękny sposób zainicjowali uczniowie: Klaudia Huk, Julia Kutyła oraz Emil Trela.
W otwarciu wzięli udział także zaproszeni goście, Pan Przemysław Smoliński- Dyrektor MOSiR
w Tarnobrzegu, Mateusz Bajer- Kierownik pływalni oraz gość honorowy Pani Janina Salik- małżonka Zasłużonego Profesora Hetmana, Józefa Salika. Na trybunach licznie zasiedli także  nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Prowadzący część oficjalną: Zuzanna Świstek i Hubert Myszka w nietuzinkowy sposób przedstawili życiorys i sylwetkę śp. Józefa Salika. Wszystkim zgromadzonym na tarnobrzeskiej pływalni prowadzący przytoczyli także humorystyczne powiedzonka zmarłego profesora, którymi miał w zwyczaju posługiwać się w relacjach międzyludzkich.

Tuż po części oficjalnej nastąpiła rywalizacja sportowa, w której ku naszej uciesze wzięła udział znaczna liczba uczniów klas ósmych szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta Tarnobrzega. W zawodach wystąpiło łącznie 74 uczestników, którzy rywalizowali w 5 konkurencjach: 50 m stylem dowolnym dziewcząt SP i LO, 50m stylem dowolnym chłopców SP, LO oraz sztafeta 4x 50m stylem dowolnym MIX.

Na w/w dystansach rozegrano serię półfinałową i finałową. Po blisko godzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców zawodów i wręczono pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy:

1. Dziewczęta SP- 50m stylem dowolnym

I miejsce- Wiktoria Dziadura SP 10 (0:32:15)

II miejsce- Aleksandra Juryś SP 10 (0:33:87)

III miejsce- Oliwia Dołowy SP 3 (0:35:69)

1. Dziewczęta LO- 50m stylem dowolnym

I miejsce- Lily May- Niezabitowska (0:33:07)

II miejsce- Zofia Michałeczko (0:34:06)

III miejsce- Amelia Dąda  (0:34:31)

1. Chłopcy SP- 50m stylem dowolnym

I miejsce- Igor Majewski SP 3 (0:27:03)

II miejsce- Hubert Kubik SP 3 (0:29:72)

III miejsce- Krzysztof Chruściel SP 3(0:30:37)

1. Chłopcy LO- 50m stylem dowolnym

I miejsce- Maksymilian Grabowski (0:25:03) „Nowy rekord Memoriału”

II miejsce- Maciej Wolak (0:29:31)

III miejsce- Brunon Jaworski (0:29:97)

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała 17 osobowa komisja sędziowska w składzie: Dec Maciej, Klimkiewicz Bartosz, Kondrat Przemysław, Kostępski Michał, Krop Maciej, Lipiec Kacper, Majchrzak Maciej, Marczewski Mikołaj, Murek Miłosz, Myszka Hubert, Rawski Grzegorz, Szczypior Jakub, Trznadel Kamil oraz ratownicy WOPR-u, którym bardzo dziękujemy.

Tegorocznym zwycięzcom Memoriału oraz wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i dziękujemy! (ŁZ)