V Memoriał Pływacki im. Józefa Salika

„Zachować Pamięć” – to myśl przewodnia, która towarzyszy uczniom naszej szkoły oraz wszystkim uczestnikom Memoriału od pierwszej edycji zawodów.

W dniu 18 marca 2022r. o godzinie 13.15 nastąpiło uroczyste otwarcie V Memoriału Pływackiego im. Józefa Salika, którego dokonał  Pan Paweł Dobrowolski Dyrektor I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Zawody rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły, który zainicjowali uczniowie: Emilia Piątkowska, Julia Kutyła oraz Emil Trela. W otwarciu wzięli udział także zaproszeni goście: Pani Jolanta Majchrzak- Sekretarz Miasta Tarnobrzega,  Pan Przemysław Smoliński- Dyrektor MOSiR w Tarnobrzegu, Mateusz Bajer- Kierownik pływalni oraz gość honorowy Pani Janina Salik- małżonka Zasłużonego Profesora Hetman Józefa Salika,, Na trybunach licznie zasiedli także  nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Prowadzący część oficjalną Zuzanna Świstek i Hubert Myszka w piękny sposób przedstawili życiorys i sylwetkę śp. Józefa Salika. Sportową rywalizację rozpoczęli zawodnicy UKS HETMAN trenujących na co dzień w sekcji pływackiej działającej przy naszej szkole, pokonujący dystans 4×50 stylem zmiennym. W zawodach wzięło udział 48 uczestników, którzy rywalizowali w 2 konkurencjach: 50 m stylem dowolnym dziewcząt oraz 50m stylem dowolnym chłopców.

Na w/w dystansach rozegrano serię półfinałową i finałową. Po blisko godzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców zawodów i wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody:

1. Dziewczęta LO – 50m stylem dowolnym

I miejsc – Lily May – Niezabitowska (0:32:45)

II miejsce – Blanka Bobula (0:38:91)

III miejsce – Aleksandra Kamińska (0:41:06)

2. Chłopcy LO – 50m stylem dowolnym

I miejsce – Maciej Wolak (0:29:38)

II miejsce – Aleks Dąda (0:29:72)

III miejsce – Marcin Snopkowski (0:30:87)

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała 14 osobowa komisja sędziowska w składzie: Dec Maciej, Klimkiewicz Bartosz, Kondrat Przemysław, Kostępski Michał, Krop Maciej, Lipiec Kacper, Majchrzak Maciej, Marczewski Mikołaj, Murek Miłosz, Myszka Hubert, Rawski Grzegorz, Sroczyński Jan, Szczypior Jakub, Trznadel Kamil oraz ratownicy WOPR-u, którym bardzo dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom Memoriału oraz zwycięzcom zawodów serdecznie dziękujemy i gratulujemy!