V Bieg Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie

Sztuka Integracji w Izolacji

W miniony piątek, 11 września, hetmaniacy kolejny raz pokazali, ze potrafią być solidarni. Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w V Biegu Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie. To już drugi raz, kiedy nasza szkolna społeczność bierze udział w tym wydarzeniu. Niestety, z powodu obecnej sytuacji, na starcie biegu mogło stanąć jedynie 100 osób, cieszy wiec fakt ze hetmańska grupa liczyła aż 12 osób.

W tym roku na starcie biegu o długości prawie 6 km, stanęli przedstawiciele klas drugich i trzecich, a trasę biegu zabezpieczali wolontariusze z klasy 2e.

Tak, jak w zeszłym roku, na najwyższym podium mogliśmy zobaczyć Alicję Boczulę oraz Adama Stasiaka na drugim miejscu, a miłym zaskoczeniem był udział w tym wydarzeniu naszych Absolwentów (Bogdana Zmitrowicza – 2 msc w kategorii open i Joanny Uchańskiej). (KŁ)