Szkolny Dzień Smoothie

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”, co już w IV wieku przed naszą erą głosił Hipokrates.

Zważywszy na tegoroczne hasło przyświecające naszemu liceum – „Żyjemy w zdrowym trybie”, wydaje się to być jak najbardziej aktualne. Dzisiejszym lekarstwem okazało się… Smoothie. Z okazji szkolnego Dnia Smoothie, Sejmik Uczniowski uraczył Hetmaniaków prawdziwymi bombami witaminowymi (domowej roboty). Przygotowywane od serca napoje z łatwością kupiły sobie uśmiechy zadowolenia na twarzach uczniów i nauczycieli, którzy zgromadzili się licznie, by zakosztować owocowej słodyczy. Stanowiły najwyraźniej rozkoszną ucztę dla najbardziej choćby wymagających kubków smakowych. Solidna dawka energii pozyskana tą drogą z pewnością ułatwiła zmierzenie się z dowolnym szkolnym sprawdzianem. Okazuje się zatem, że dbanie o zdrowie i czysta przyjemność chodzą ze sobą w parze – szczególnie, gdy sprawy w swoje ręce biorą niezawodni Hetmaniacy:) (R.Dz.)