Spotkanie z absolwentem szkoły

Uczniowie Hetmana nawet podczas lekcji zdalnych rozwijają swoje zainteresowania, badają otaczający ich świat. Tegoroczni maturzyści myślą nad wyborem swojej ścieżki kariery, kierunków studiów i decydują, które będą dla nich najlepsze. Pomocną dłoń wyciągnął do Hetmaniaków absolwent naszej szkoły – Szymon Dziewic. Szymon to student kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W poniedziałek, na godzinie wychowawczej połączył się z uczniami z klas III i ciekawie opowiadał o swojej uczelni oraz kierunku. Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony maturzystów: “Czy polecasz swoją uczelnię? “Która według Ciebie jest najlepsza?”, “Jak wygląda nauka w czasach pandemii?”, “Czy osoby, które boją się widoku krwi dadzą sobie radę?”. Student rozwiał wszystkie wątpliwości maturzystów. Przedstawił zarówno wady, jak i zalety studiowania medycyny. Uświadomił, że nauki na tym kierunku jest naprawdę sporo, lecz wszystko zależy od dobrej organizacji czasu, pracowitości, wytrwałości i sumienności.

Dziękujemy Szymonowi za szczerość i pokazanie, że “nie taki diabeł straszny, jak go malują”.

(jk)

(mc)