Obóz integracyjny 2020

Pierwsze dni w nowej szkole to niewątpliwie duże przeżycie i spora dawka emocji. Aby ułatwić pierwszoklasistom ten trudny czas, cała społeczność klas pierwszych wyjechała na obóz integracyjny do Krasnobrodu. Tam, w pięknych okolicznościach roztoczańskiej przyrody, uczniowie mieli okazję poznać swoich kolegów z klasy oraz wychowawców i nauczycieli.

Pierwszego dnia odbyły się warsztaty integracyjne z wychowawcami i pedagogiem szkolnym p. Małgorzatą Chabel, na których pierwszoklasiści dali się poznać jako otwarci, chętni do współpracy koledzy i koleżanki, których łączy nić sympatii. Młodzież uczestniczyła także w rozgrywkach piłki siatkowej prowadzonych przez wuefistę i wychowawcę klasy Id p. Łukasza Zasuwę. Każda klasa ze swoim wychowawcą odbyła także „zwiad terenowy” w najbliższej okolicy, poznając walory krajoznawcze Krasnobrodu: zalew i kapliczkę św. Rocha. Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń było ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek. Było ono okazją do tego, aby starsi koledzy podzielili się wspomnieniami, anegdotami, doświadczeniem z dwóch lat przeżytych w szkole. Pierwszoklasiści natomiast z wielkim zaciekawieniem słuchali rad maturzystów.

Piątek upłynął pod znakiem wycieczki do Zamościa – miasta założonego przez znakomitego Polaka – Hetmana Wielkiego Koronnego – Jana Zamojskiego. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od przybliżenia sylwetki założyciela zamojskiego grodu, który jest przykładem idealnego miasta renesansowego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przewodnik pokazał młodzieży najważniejsze zabytki Zamościa, z których największe wrażenie wywarła katedra zamojska oraz ratusz.

Pełni wrażeń, naładowani pozytywna energią wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu, by od poniedziałku rozpocząć naukę w budynkach na Dominikańskiej.