KONCERT WIOSENNY

Koncert wiosenny za nami…

Wiosna to czas przebudzenia, odnowy. Widzimy jak przyroda się zmienia, jak cieszy nas każdy pąk na drzewie, a powietrze inaczej pachnie. Czujemy, że i my chcemy obudzić się już z zimowego letargu i cieszyć się każdym wyczekiwanym ciepłym promykiem słońca. Chcemy żyć! Spokojnie, bezpiecznie, radośnie, mądrze.

„Och, życie! Kocham Cię nad życie” to był temat przewodni naszego muzycznego popołudnia. A czy my kochamy to nasze życie? Doceniamy je? Życie to droga często kręta, niebezpieczna, tajemnicza i trudna, ale warta zachodu. Piosenki, które mogliśmy usłyszeć wzruszały, dawały nadzieję i dotykały tematów ponadczasowych. Miłość, przyjaźń, nadzieja, szacunek, solidarność, wolność, pokój i wzajemna pomoc. Wspólnym mianownikiem dla tych wartości był i jest drugi człowiek. Dwa ostatnie trudne lata i zdarzenia dziejące się tuż obok pokazują, że musimy odbudować nasze nadszarpnięte relacje. Bądźmy dla siebie dobrzy, pomagajmy sobie nawzajem, szanujmy się i przede wszystkim „nauczmy się żyć obok siebie”, „dzielmy się chlebem i troską, niech nikt nie będzie sam”.

W środowe popołudnie szkolny hol wypełnił się  pięknymi dźwiękami, mądrymi i ważnymi słowami. Nasi Hetmaniacy zauroczyli nas swoimi cudownymi głosami i wrażliwymi sercami.

W koncercie udział wzięli: Blanka Bobula, Maja Drohobycka, Weronika Furdyna, Weronika Graczyk, Klaudia Huk, Jan Kędziora, Natalia Kmuk, Julia Kutyła, Hubert Lasota, Milena Masak, Jan Mazurkiewicz, Paula Nazar, Emilia Piątkowska, Emilia Roman, Patryk Socha, Piotr Stasiak, Zuzanna Świstek, Emil Trela, Jakub Wąsik, Kamila Wolska i Wiktoria Ziarko. Wielka brawa dla Was za wyjątkowe interpretacje utworów muzycznych.

Nad nagłośnieniem czuwał jak zawsze nieoceniony Jarosław Piątkowski – Studio Pro-Media

Koncert wspaniale poprowadzili Kacper Janczy i Maciej Wolak. Dziękujemy chłopaki za zaangażowanie, humor i profesjonalizm.

Najserdeczniejsze podziękowania ślemy również do wszystkich osób, które upiekły ciasta i przygotowały je na kiermasz, a także do tych którzy je zakupili i wsparli naszą zbiórkę na rzecz potrzebujących osób z Ukrainy.

Pomysł, realizacja i opieka artystyczna – Kamila Wolska 🙂 

Pamiętajcie!

Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy.
Jeszcze się spełnią nasze, piękne dni, marzenia, plany.
Tylko nie ulegajmy przedwczesnym niepokojom.
Bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją.
Jeszcze w zielone gramy, choć skroń niejedna siwa,
Jeszcze sól będzie mądra, a oliwa sprawiedliwa.
Różne drogi nas prowadzą, lecz ta która w przepaść rwie,
Jeszcze nie, długo nie…

(W. Młynarski „Jeszcze w zielone gramy””)