Jaki kierunek nauki wybrać?

Czego można dowiedzieć się od absolwentów?

W minionym tygodniu uczniowie klasy 1d mieli okazję spotkać się z absolwentami Hetmana. Dziewiętnastoosobową klasę samych chłopców, którzy wybrali naukę w zakresie rozszerzonym przedmiotów takich jak: matematyka, fizyka i informatyka, odwiedzili tegoroczni maturzyści, absolwenci bliźniaczej klasy ścisłej – Sebastian Spyrzewski – finalista wyróżniony 71. i finalista 70. Olimpiady Matematycznej (już student pierwszego roku Uniwersytetu Jagiellońskiego), Filip Baran – finalista XIII Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH” z matematyki i fizyki (student pierwszego roku AGH) oraz Piotr Chmielowiec – wielbiciel fotografowania i informatyki (również student pierwszego roku AGH).

Absolwenci opowiadali o tym, jak wyglądały lata nauki w Hetmanie, co należy robić, by znakomicie zdać egzamin maturalny z przedmiotów ścisłych. Tu padła rada o systematycznej pracy i udziale w kółkach przedmiotowych, konkursowych i olimpijskich. Radzili, by oprócz nauki korzystać w Hetmanie z innych możliwości, które daje szkoła, między innymi kółko fotograficzne, teatralne, szkolny chór, dni tematyczne, wycieczki krajowe i zagraniczne i wiele innych.

Pierwszoklasiści zadawali dużo pytań, na które z cierpliwością i bardzo obszernie odpowiadali absolwenci.
Puenta była jedna – młodzi uczniowie liceum dokonali najlepszego wyboru szkoły ponadpodstawowej! Życzymy Wam, by lata nauki w Hetmanie były wspaniałym dla Was czasem i liczymy, że również Wy za kilka lat przyjdziecie do szkoły, by podzielić się swoimi refleksjami o Hetmanie.

Agnieszka Ziętek (nauczyciel matematyki)