Hetman na gali Perspektyw

Podczas tegorocznej, jubileuszowej 25. gali wręczania tytułów „Złotej Szkoły” najlepszym liceom i technikom w Polsce, która miała miejsce w Warszawie, w auli Akademii Leona  Koźmińskiego, znaleźli się dziś, 12 stycznia, przedstawiciele naszej Szkoły. Reprezentowali nas – p. dyrektor Paweł Dobrowolski, p. wicedyrektor Marta Wciseł, Paulina Orlińska, Alicja Sierant (tegoroczne maturzystki, a ubiegłoroczne laureatki i finalistki olimpiad przedmiotowych) oraz Kacper Janczy (przewodniczący Sejmiku Uczniowskiego, szef ubiegłorocznego projektu #PoznajMyPodkarpacie, realizowanego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii). O wrażenia z tej uroczystości zapytamy naszych reprezentantów po ich powrocie. Z pewnością jednak miło im było stanąć na podium jako przedstawicielom najlepszej szkoły na Podkarpaciu. Niewątpliwie potwierdzą też oni słowa Waldemara Siwińskiego, prezesa Perspektywy Press, organizatora Rankingu: Od 25 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć . I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, jakie publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować”. Cieszy to, że „Hetman” od kilku lat znajduje się w czołówce liderów.

Hetmański sukces odnotowany został również w lokalnych mediach – Radiu Leliwa i Echu Dnia oraz w rzeszowskim wydaniu Wyborczej.pl.