Gdy Bóg podróżuje koleją… czyli jasełka w Hetmanie.

W dniu 17.12.2021, w Hetmanie, odbyły się jasełka przygotowane przez klasę 1a i 1d oraz wychowawczynie tych klas Panią Renatę Dąbrowską oraz Panią Annę Niedźwiedź.

Tym razem Maryję i Józefa umieściliśmy na peronie dworca PKP. Kogo tam spotkali? Zwykłych ludzi oczekujących na Boże Narodzenie, a przede wszystkim człowieka współczesnego, szukającego Boga. Było humorystycznie ale z przesłaniem. Na peronie 4 nie zabrakło zapracowanych Mikołajów z workiem prezentów, były śpiące anioły sypiące śniegiem, zawodowi redaktorzy lokalnego radia, zagubiony młody człowiek, małżeństwo spieszące na wigilię no i oczywiście święta rodzina. W swoje role profesjonalnie wcielili się: Aleksander Harnik, Dominik Madej, Arkadiusz Małek, Magdalena Markowicz, Dominika Piejko, Marta Szczerowoda, Michał Tutak, Karol Walasek (wszyscy z 1a) oraz Julia Tworek, Kacper Kowalski, Iwo Czech, Bartosz Kutyna, Iga Kwarciany, Kacper Wawer, Jan Gospodarczyk i Krzysztof Kos (1d). Pozostali uczniowie świetnie odnaleźli się w rolach statystów i wspólnie stworzyli niezwykły obraz chórów anielskich.  Młodzież uświadomiła zgromadzonym, że w dzisiejszych czasach ludzie nie znają znaczenia Świat Bożego Narodzenia. Spektakl dowiódł jednego – Jezus może narodzić się wszędzie, a Bóg, tak jak my wszyscy, jeździ koleją. Całości dopełniły tradycyjne kolędy fachowo wykonane przez uczniów klasy 1d. Piękną pastorałkę i utwór Franka Sinatry „Let it Snow” zaśpiewał Emil Trela, na klawiszach zagrała Iga Kwarciany a na akordeonie Jan Gospodarczyk. Szkolny chór, Vox Hetmaniae, pod kierunkiem Pani Joanny Szpyt, pięknie wykonał na głosy kolędy: „Gdy śliczna Panna” i „W żłobie leży”.

Na sam koniec tego magicznego spotkania mieliśmy przyjemność wysłuchania pięknych słów księdza Macieja Charabina, który przypomniał nam wszystkim co jest w Świętach najważniejsze: “na próżno narodził się Jezus w Betlejemskim żłobie, jeśli On nie narodził się także w Tobie”. Życzenia magicznych Świąt złożył hetmańskiej społeczności również Pan Dyrektor Paweł Dobrowolski.

Dekoracje przygotowały: Julia Żyguła, Wiktoria Kisińska, Julia Justyna (1a) oraz Paula Wojtaszek, Julia Tworek i Maja Teter (1d). Zdjęcia wykonali: Amelia Sus (1a) oraz Pan Adam Kunysz.

Specjalne podziękowania należą się również ekipie, która zadbała o nagłośnienie:

– Maciej Dec (2d)

– Hubert Myszka (2d)

– Kacper Jarecki (1d)

– Antoni Sobol (1d)

Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i życzymy zdrowych, rodzinnych oraz spokojnych Świąt! Paula Nazar (2b)