Dni otwarte Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu

W poniedziałek, 21 marca, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w dniach otwartych Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Na początku dowiedzieli się od strony teoretycznej jak wygląda studenckie życie i nauka. Następnie młodzież także zwiedziła sale, w których odbywają się wykłady i ćwiczenia. Hetmaniacy mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci. Oprócz tego każdy miał możliwość dokładnie obejrzeć wiele rekwizytów i nowoczesne sale dydaktyczne uczelni. Naszą uwagę szczególnie zwróciły pracownie medyczne, w tym pracownia pielęgniarska, ratownictwa medycznego, anatomii i fizjologii oraz pracownia biochemii i mikrobiologii. Nie zabrakło również czasu na zadawanie nurtujących pytań, na które z chęcią odpowiadali oprowadzający uczniów pracownicy PUZ.

Gabriela Homarowicz, klasa 3 „f”