Akcja “Wszystkie śmieci są nasze”

Uczniowie z klas 1b i 1d w piątek – 16 września, a z 1a i 1c w poniedziałek – 19 września 2022 r., ochoczo ruszyli sprzątać świat na osiedlu Przywiśle, wspierając w ten sposób 29 edycję sprzątania świata, realizowaną  w br. pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki pierwszoklasiści sprzątali tzw. Lasek Buloński i pobliski skwer. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem porządkowali teren, czasem musieli się wręcz naszukać śmieci, które jeszcze nie trafiły do śmietników. Można więc stwierdzić, że ta okolica jest czysta i mieszkańcy o nią dbają.

Młodzież zbierając śmieci, od razu je segregowała, po czym worki zostawiła w wyznaczonym miejscu. Zostawiając śmiecie nie tam, gdzie powinny się znajdować, szkodzimy Ziemi i sobie samym, a więc sprzątajmy świat i dbajmy o naszą planetę! (Milena Furtak)