3. Event Olimpijski

We wtorek, 28 maja, w „Hetmanie” odbył się 3. Event Olimpijski. To już trzecia edycja tego wydarzenia, mającego na celu celebrowanie sukcesów naszych olimpijczyków, laureatów oraz finalistów. Świętowaliśmy osiągnięcia w olimpiadach ministerialnych, zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych, a także działania społeczne podjęte przez uczniów w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jak co roku, grono osób zaangażowanych w reprezentowanie naszej szkoły spotkało się, by wymienić spostrzeżenia, udzielić wskazówek przyszłym uczestnikom oraz cieszyć się wspólnymi sukcesami.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała Pani Urszula Żak, która przywołała słowa wybitnego polskiego himalaisty Krzysztofa Wielickiego: „Nie ma porażek, są tylko doświadczenia”. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Paweł Dobrowolski, wyrażając swoją ogromną radość z sukcesów uczniów, podkreślając, że są to przede wszystkim ich własne osiągnięcia. Gromkie brawa towarzyszyły wyczytywaniu nazwisk olimpijczyków. Następnie odbyły się krótkie wywiady, podczas których prowadzący, Aleksander Harnik, zadawał uczniom pytania dotyczące przygotowań do poszczególnych etapów, poświęconego czasu oraz motywacji do wyboru poszczególnych olimpiad, a także trudności, z jakimi musieli się zmierzyć. Nikodem Szala-Jagiełło opowiadał również o wyzwaniach, które napotkał, będąc laureatem aż trzech olimpiad.

Na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek, podczas którego serwowano kanapki, słodkości i orzeźwiającą lemoniadę. Pan Dyrektor ogłosił również, że finaliści i laureaci olimpiad ministerialnych będą płacić o 100 zł mniej czesnego za swoje wybitne osiągnięcia naukowe.

Życzymy, aby poprzez ogromne zaangażowanie i dodatkowe godziny poświęcone nauce, grono olimpijczyków w tarnobrzeskim „Hetmanie” stale się powiększało. Czekamy na kolejne sukcesy naszych uczniów.

Weronika Chromińska, kl. „II „c”