27 edycja Akcji Sprzątanie Świata

Tarnobrzeski Hetman po raz kolejny uczestniczył w akcji koordynowanej przez Fundację Nasza Ziemia, której hasłem przewodnim jest „Sprzątanie Świata”.

Patronem tej akcji w naszym mieście był Prezydent Tarnobrzega, pan Dariusz Bożek. Młodzież I SLO również czynnie przystąpiła do sprzątania swojego miasta. Uczniowie z klas 1a i 1b, 25 września br., zaopatrzeni w rękawiczki, ulotki zawierające szczegóły dotyczące segregacji śmieci oraz worki, wyruszyli na skarpę nadwiślańską i osiedle Przywiśle. Klasa 1a rozpoczęła sprzątanie od ulicy Wianek, a 1b od tzw. Lasku Bulońskiego. Po drodze spotkaliśmy dzieci ze SP 3, które już wracały zadowolone z wykonanej akcji sprzątania miasta. Nasza młodzież, sprzątając wyznaczony rejon miejski, stwierdziła, że Tarnobrzeg jest czysty miastem, bo naprawdę niektórzy musieli się bardzo naszukać śmieci, które nie trafiły do śmietników czy koszy osiedlowych. Gratulujemy mieszkańcom osiedla Przywiśle dbania o czystość własnego otoczenia, a tym samym Matki Ziemi. Naszą akcję zakończyliśmy, pozostawiając posegregowane śmiecie przy osiedlowym śmietniku na Skalnej Górze. Cieszymy się bardzo, że młodzież razem z nauczycielami Hetmana poprzez akcję Sprzątania Świata realizuje tegoroczne hasło naszej szkoły: BĄDŹMY SOLIDARNI! (DS)