2. Event Olimpijski

Wtorkowe popołudnie, 23 maja, upłynęło w „Hetmanie” pod znakiem „Eventu olimpijskiego”. „Eventu”, czyli po prostu „spotkania”. To drugie takie wydarzenie, po zeszłorocznej debiutanckiej edycji, w historii szkoły.

Celem tej inicjatywy jest dzielenie się radością z osiągnięć naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych, interdyscyplinarnych, konkursach uczelnianych, zawodach sportowych, czy też projektach społecznych. Ponadto ważnymi powodami do spotkania były: lepsze poznanie się, wspieranie, wspólna refleksja nad osiągnięciami, wymiana doświadczeń i wskazówek, wyznaczanie sobie nowych celów. Wśród zaproszonych uczniów znaleźli się wszyscy ci, którzy godnie reprezentowali szkołę na tle kraju, regionu czy miasta. Liczba gości wskazywała, iż obecny rok szkolny jest szczególnie obfitujący w sukcesy olimpijskie.

Spotkanie zainaugurował najbardziej utytułowany nauczyciel z „Hetmańskiej Kuźni Olimpijczyków” Pan Grzegorz Kobylski, kierując w stronę przybyłych gości mnóstwo ciepłych słów, a także zreferował informacje statystyczne podsumowujące obecny rok szkolny pod kątem osiągnięć uczniów. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły, Pan Paweł Dobrowolski, dzieląc się piękną refleksją, w której przedstawił swoją definicję słowa „Olimpijczyk”. Do dyskusji włączyły się również: Pani Urszula Żak, cytując jednego z najwybitniejszych polskich himalaistów Krzysztofa Wielickiego, który powiedział „Nie ma porażek, są tylko doświadczenia” oraz Pani Renata Dąbrowska, przybliżając tajniki zarządzania i mentorowania projektami społecznymi.

Podczas eventu o integrację zadbała tegoroczna maturzystka, Martyna Justyniarska, która naszych Olimpijczyków pytała między innymi o sposoby na naukę, wspomnienia z olimpiad, czy też plany na przyszłość. Miłą atmosferę spotkania podkreślały ponadto pyszne ciasta, herbata i kawa.

Życzymy, aby poprzez nieocenioną pracę nauczycieli i ponadprogramowe zaangażowanie uczniów z każdym rokiem grono Hetmańskich Olimpijczyków stale się powiększało.

(KM)