Z sercem na dłoni, czyli Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Cieszy mnie każda, nawet najmniejsza drobna rzecz, którą dostaję w prezencie od życia. Piosenka, którą usłyszę w radio, skrawek błękitnego nieba między grudniowymi chmurami, zdanie przeczytane w książce, czy słowo od pozytywnie od życia zakręconych… A przede wszystkim taki dzień jak 6 grudnia – MIKOŁAJKI. Każdy z nas przeżywa go na swój sposób. Uważność na siebie, na innych, rok rocznie łączy hetmańską brać. I to jest piękne!!! Obdarowywanie się dobrym słowem, miłym spojrzeniem czy uśmiechem co dnia jest bardzo EKO. W tym szczególnym dniu dorzucamy do tego jeszcze jakąś drobnostkę, podarunek, wspólne spędzenie czasu np. wyjście na pizzę czy wyjazd całej klasy na wycieczkę– tak, to jest to.

W naszej hetmańskiej drużynie, w dniach zbliżających nas do najpiękniejszych świąt w roku, łączy nas jeszcze coś, chęć obdarowywania innych. W tym roku przygotowaliśmy paczki mikołajkowe i udaliśmy się z wolontariuszami do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Skopaniu, gdzie wspólnie z wychowankami spędziliśmy czas na rozmowach i zabawie. Dziękujemy serdecznie Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie całego przedsięwzięcia.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zapraszają również na XVI Paradę Mikołajów, organizowaną przez Stowarzyszenie Esteka, która odbędzie się 8 grudnia, w niedzielę.