„Ośmiu Wspaniałych” Tarnobrzega.

„Ośmiu Wspaniałych” Tarnobrzega. Poznajcie laureatów samorządowego konkursu nastolatków

Patrycja Sędyka, Emilia Roman, Agata Bogacz, Natalia Ura, Konstancja Bulwa, Jakub Dryś, Grzegorz Rawski i Mikołaj Duda to zwycięzcy tarnobrzeskiej edycji XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W ogólnopolskim finale konkursu Tarnobrzeg będzie reprezentował Jakub Dryś.

Są wzorem dla swoich rówieśników. Nie tylko znakomicie się uczą, realizują swoje pasje, są niepowtarzalni, kreatywni, ale też dzielą się dobrem, wykazują wielką wrażliwość na potrzeby człowieka słabego, szukającego oparcia. Są gotowi wyciągnąć rękę do potrzebującego i pospieszyć mu z pomocą. Wybrać ósemkę spośród tylu wspaniałych nastolatków było bardzo trudno. Obradująca we wtorek kapituła miała niełatwe zadanie.

W tym roku o zaszczytny tytuł starało się osiemnaścioro uczniów tarnobrzeskich szkół: Emilia Roman oraz Jakub Dryś z I społecznego LO imienia Hetmana Jana Tarnowskiego, Miłosz Murek, Natalia Ura i Michał Kostępski ze Szkoły Podstawowej nr 4, Mikołaj Duda i Patrycja Sędyka z Zespołu Szkół nr 3, Konstancja Zuzanna Bulwa z Katolickiego LO im. św. Jana Pawła II, Jan Sroczyński z Zespołu Szkół Społecznych nr 2, Sara Assman z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, Marcelina Ciźla ze Szkoły Podstawowej nr 9, Karolina Witkowska, Otylia Wilk, Agata Bogacz, Julia Reszutek z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Łucja Zych i Grzegorz Rawski ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julia Kutyła ze Szkoły Podstawowej nr 11. (czytaj dalej: echodnia.eu)