Kółko z języka polskiego i filozofii

Wtorek | 18:15 | SALA : PLATFORMA ZOOM

Prowadzący: Renata Dąbrowska

Kółko z języka polskiego i filozofii – Dla kogo?

Adresowane nie tylko do olimpijczyków, ale do wszystkich uczniów zainteresowanych rozwijaniem humanistycznych pasji i osiągnięciem wysokich wyników na egzaminie maturalnym.

Tematyka poruszana na kółku z języka polskiego i filozofii

Na zajęciach można zdobyć wiedzę i umiejętności wykraczające poza ramy określone programem nauczania z języka polskiego. Kółko daje szansę poznania najnowszych zjawisk w literaturze współczesnej, poszerzenia i usystematyzowania informacji na temat poszczególnych epok literackich. Pozwala również poćwiczyć sztukę argumentacji i rozwija umiejętności w pisaniu. Pomaga także poznać zagadnienia z zakresu historii filozofii. Uczestnictwo w zajęciach zwiększa również szanse na zdobycie najwyższych wyników na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i przede wszystkim – rozszerzonym.

Jeśli lubisz czytać, chcesz porozmawiać o dobrych książkach, zrozumieć zawiłości filozofii czy bardziej świadomie posługiwać się polszczyzną, te zajęcia są dla Ciebie. Jeśli dodatkowo masz ambicję, artystyczną pasję i jesteś gotowy do dodatkowej pracy, możesz stanąć w szranki z najlepszymi w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego lub Olimpiadzie Filozoficznej.

Osiągnięcia olimpijskie

• Ogółem ponad 60 uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego oraz Olimpiadzie Filozoficznej;
  • Finaliści OLiJP: Jan Ziętek, Katarzyna Uzar, Aleksandra Wołek, Weronika Kulpa, Alicja Pazder;
  • Laureaci Olimpiady Filozoficznej: Paweł Hajduk, Agata Bochyńska; finaliści: Danuta Czaderska.