KÓŁKO MATEMATYCZNE

Środa | 8:00 | SALA 29

Prowadzący: Agnieszka Kiełt

Kółko matematyczne

Prowadząca: Agnieszka Kiełt

Dla kogo?

Zajęcia przeznaczone są szczególnie dla uczniów liceum, którzy planują w przyszłości wybrać studia matematyczne, informatyczne, fizyczne, czy techniczne, czyli te, na których jednym z najważniejszych przedmiotów jest właśnie matematyka.

Tematyka:

W pierwszym semestrze w danym roku szkolnym rozwiązujemy zadania obejmujące zagadnienia z podstawy programowej z matematyki w zakresie rozszerzonym, jednakże są to zadania o zwiększonym stopniu trudności. Zadania pochodzą głównie z Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH oraz ze zbiorów zadań z matematyki dla kandydatów na uczelnie wyższe.

W semestrze drugim na kółku poszerzamy wiedzę z matematyki o zagadnienia wykraczające poza podstawę programową z matematyki dla liceum, a mianowicie: dowód indukcyjny, liczby zespolone, rachunek różniczkowy i rachunek całkowy.

Korzyści dla ucznia:

Zajęcia pomagają uczniom w lepszym przygotowaniu się do egzaminu maturalnego z matematyki rozszerzonej, jak również motywują do startu w olimpiadach organizowanych przez uczelnie wyższe oraz sprawiają, że materiał z matematyki opracowywany na pierwszym roku studiów będzie znacznie prostszy.

Kiedy?

Kółko odbywa się w każdą środę o 8:00 w sali 29.

Zapraszam wszystkich uczniów, którzy chcą jeszcze wnikliwiej poznać królową nauk.