Chór szkolny „Vox Hetmaniae”

Wtorek | 14:30 | SALA 34

Prowadzący: Joanna Szpyt

Zapraszamy na zajęcia chóru „Vox Hetmaniae”!

Jeśli kochasz muzykę, śpiew, chcesz rozwijać swoje muzyczne zdolności lub… po prostu chcesz śpiewać, wstąp do naszego chóru!!!

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 14.30, w sali 34.

Po roku przerwy wywołanej pandemią ruszamy ponownie! Pracujemy nad nowym repertuarem. Przed nami rok nowych wyzwań muzycznych!

Dołącz do nas!

            Repertuar chóru związany jest z kalendarzem roku szkolnego, choć nie tylko. W pierwszym roku działalności przygotowaliśmy piękne, czterogłosowe opracowanie Hymnu Polski autorstwa Kazimierza Sikorskiego, które w naszym wykonaniu po raz pierwszy rozbrzmiało podczas obchodów Święta Niepodległości. Z tej okazji na cztery głosy zaśpiewaliśmy również przepiękną pieśń z 1917 roku pt. „Piechota”. Zaszczytem dla chóru była również możliwość wykonania Mazurka Dąbrowskiego przed meczem mistrzowskiego zespołu KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

            Następnym muzycznym przystankiem były Święta Bożego Narodzenia związane z tradycją śpiewu kolęd. Vox Hetmaniae przygotował dwie czterogłosowe kolędy: „Cichą noc” oraz „Przybieżeli do Betlejem”. „Cicha noc” to jedna z najstarszych kolęd, która rozbrzmiewa na całym świecie już od ponad 200 lat! Nasz chór wykonał ją w muzycznym opracowaniu kompozytora Piotra Pałki w pięciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i łacińskim. Może w przyszłym roku zaśpiewamy ją wspólnie także w języku francuskim i hiszpańskim?

            W styczniu 2020 roku chór Vox Hetmaniae wystąpił podczas Koncertu Noworocznego na zaproszenie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu. Wykonaliśmy kolędę „Cicha noc”. Zmierzyliśmy się także z innym rodzajem muzyki chóralnej – z czarną muzyką gospel. Włączyliśmy się w czterogłosowe wykonanie pieśni „Oh Happy Day”. Na zakończenie koncertu wykonaliśmy żywiołowo, wspólnie z wokalistami Szkoły Muzycznej „Za kolędę dziękujemy!”.

            Luty… to Koncert Walentynkowy. Nie mogło nas zabraknąć J. „Niech mówią, że to nie jest miłość” Piotra Rubika z oratorium „TU ES PETRUS” z solowymi częściami Wiktorii Ziarko oraz Wojtka Furdyny pięknie rozbrzmiało na naszej muzycznej scenie.

            Próby chóru przerwała pandemia koronawirusa… Pracowaliśmy m.in. nad piosenką Michaela Jacksona „Heal the world”. Śpiewaliśmy wspólnie:

„ …Ulecz świat, uczyń lepszym go

dla siebie i dla wszystkich ludzi, którzy chcą,

żeby nie zginęło nigdy to, co w nas jest najlepsze.

Uczyń lepszym go dla siebie i mnie…”

bo przecież „W Hetmanie jesteśmy dalEKOwzroczni”!

Słowa piosenki okazały się być bardzo ważne na ten najbliższy czas i przyszłość. Świat się zatrzymał, zbuntował i każdy teraz powinien zastanowić się nad sobą i swoim postępowaniem. Musimy uleczyć świat i zacząć właśnie od siebie. A do piosenki jeszcze powrócimy!

            W tym roku szkolnym chórzyści Vox Hetmaniae wykazali się doskonałym słuchem, zdolnościami muzycznymi oraz umiejętnością śpiewu zespołowego.

            Zapraszamy w nasze szeregi!

W następnym roku naszej działalności będziemy pracować nad nowym repertuarem, czekają nas muzyczne wyzwania oraz występy. Śpiew, a zwłaszcza śpiew zespołowy to dodatkowe endorfiny –  daje radość i siłę!

Zapraszamy!!!

Chórzyści Vox Hetamniae

     wraz z opiekunem mgr Joanną Szpyt