Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca uczniowie ISLO obchodzili Dzień Dziecka na terenie szkoły. Nauczyciele postarali się szczególnie zadbać o podopiecznych, przygotowując dla nich mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. W ten sposób wszystkim udało się powrócić wspomnieniami do beztroskich lat dzieciństwa.

Po życzeniach i krótkiej przemowie Pana Dyrektora zostaliśmy rozruszani rytmami znanej dobrze wszystkim belgijki. Zasileni endorfinami i słodkościami, mogliśmy przypomnieć sobie dawne zabawy z podwórka i oderwać się na moment od ekranów telefonów. Pojawiły się zabawy w cztery ognie, mydlane banki błyszczące wszystkimi kolorami dzieciństwa. Nie zabrakło klasycznej gumy, skakanki, twistera i logicznych łamigłówek. W niektórych aktywnościach towarzyszyli nam także nauczyciele. W tym trudnym czasie szczególnie ważne jest, żeby nie zapomnieć o radości płynącej z prostych rzeczy. Tego powinniśmy się uczyć od dzieci i przypominać sobie każdego dnia o własnym, wewnętrznym dziecku (Julia Konefał, 2a).