Czy warto studiować psychologię?

Co zdawać na maturze? Jaki kierunek studiów wybrać? Takie pytania niepokoją tegorocznych maturzystów. Zwłaszcza, że termin złożenia deklaracji mija ostatniego dnia września.

W naszej szkole odbywa się wiele ciekawych spotkań związanych z wyborem przyszłego zawodu, które przybliżają młodym ludziom różne możliwości związane ze studiami i pracą zawodową.

W poniedziałek, 28 września br., w ramach preorientacji zawodowej, tegoroczni maturzyści mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tajnikach studiowania psychologii. Spotkanie poprowadziła pani Karolina Wychowaniak, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, specjalista w zakresie uzależnień oraz wolontariuszka działająca w Centrum Wolontariatu w Lublinie. Prelegentka opowiedziała zainteresowanym o studiach i możliwościach, jakie daje ukończenie psychologii, a także przedstawiła swoją pracę zawodową, która obejmuje przede wszystkim działalność na rzecz młodych skazanych biorących udział w programie resocjalizacyjnym Nowa Droga. Wpisując się w nasze tegoroczne hasło, „bądźmy solidarni”, pani Karolina zachęcała również młodzież do aktywnego udziału w programach na rzecz niesienia pomocy osobom będącym w potrzebie na całym świecie poprzez działalność misyjną, rozwojową, edukacyjną, humanitarną. Sama jest koordynatorką Stowarzyszenia Solidarności Globalnej i brała udział w akcjach takich jak: „Solidarni z Serbią” w Obrenovac (Serbia), a także w obozach dla dzieci w Gruzji.

Spotkanie było bardzo ciekawe i uświadomiło młodzieży, że oprócz nauki ważne jest również działanie w praktyce i rozwijanie swoich zainteresowań. (AN)