“Życie. Poradnik dla dorosłych”.

W ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, młodzież naszej szkoły wydała własną publikację – “Życie. Poradnik dla dorosłych”. To poradnik od młodych dla rodziców, uświetniony rysunkami uczniów i komentarzem psycholożki i psychoterapeutki, mgr Agaty Kwarciany. Publikacja jest elementem kampanii społecznej „Miło Cię widzieć”.

Poradnik ma na celu uświadamianie o problemach i uczuciach dzieci i młodzieży, jest też  „punktem wyjścia” do szczerej dyskusji na ten trudny i zbyt często omijany temat. Poradnik ma 52 strony, a jego twórcom zależy na tym aby dotarł do jak największej liczby odbiorców, dlatego jest dostępny zarówno jako bezpłatne wydanie drukowane oraz w formie e-booka. Treści zawarte w książce mają uzmysławiać dorosłym, z czym na co dzień mierzą się współcześni nastolatkowie. Częścią publikacji jest także badanie dotyczące dobrostanu emocjonalnego młodzieży. Dostępne są również wyniki z naszego regionu, w którym wzięło udział 478 uczniów tarnobrzeskich szkół. Wyniki są alarmujące – prawie co drugi nastolatek odpowiedział, że miał lub ma myśli samobójcze, a aż 52% młodych w swoim życiu doświadczyło przemocy psychicznej!

Celem inicjatywy młodych ludzi jest szerzenie wiedzy na temat problemów związanych z psychiką i  pokazanie nastolatkom, że warto szukać  w tej kwestii pomocy. Twórcami  projektu są: Kacper Janczy, Zuzanna Świstek, Maria Wójcik, Grzegorz Rawski, Maciej Wolak.

Tarnobrzeg. Od młodych. “Życie. Poradnik dla dorosłych”.

OD MŁODYCH DLA RODZICÓW

Miło Cię widzieć

Wyniki Badania dot. dobrostanu emocjonalnego młodzieży – Tarnobrzeg