Zwycięzcy HKNS wyłonieni

Miło nam poinformować, że w minioną sobotę miał miejsce etap finałowy Hetmańskiego Konkursu Nauk Społecznych, na który zgłosiło się 43 uczniów ze szkół naszego regionu.

Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu nauk społecznych, a w przerwie mieli  okazję wysłuchać wykładu  radcy prawnego Pani Magdaleny Harnik na temat Odpowiedzialności karnej nieletnich. Goście Hetmana mogli także obejrzeć projekcje filmu Współczesny Hetman oraz porozmawiać z uczniami i zaczerpnąć informacji dotyczących życia codziennego w naszej szkole. Dodatkowo dla wszystkich obecnych przygotowany był słodki poczęstunek , który umilił chwile oczekiwania na résumé.

Wyniki konkursu były bardzo zaskakujące i pokazały wysoki poziom umiejętności młodzieży. Wszyscy uczestnicy uzyskali tytuł finalisty, a zaszczytne miejsce na podium i tytuł laureata otrzymali kolejno: miejsce 1- Nikodem Szala- Jagiełło, miejsce 2- Nina Jaworska, miejsce 3- Patrycja Paszko, miejsce 4- Brunon Jaworski, miejsce 5- Patryk Jasłowski. Wygranym składamy szczere gratulacje, a wszystkim biorącym udział w zawodach serdecznie dziękujemy.

Ponadto ogromną wdzięczność kierujemy do nauczycieli przygotowujących uczniów, a następnie sprawdzających prace młodzieży. Dodatkowo wielkie podziękowania należą się Hetmaniakom: nauczycielom: pani Marzenie Jarzynie za pomoc dydaktyczną i panu Grzegorzowi Serwanowi za przygotowanie plakatu i dyplomów oraz uczniom: Zuzannie Świstek, Amelii Cibie, Julii Kutyle, Mateuszowi Trzasce, Paulinie Gurak, Alicji Paszko za kwestie organizacyjne, a Maciejowi Decowi za nagłośnienie.

Mamy nadzieję, że sobotni czas spędzony w murach Hetmana był dla wszystkich przyjemny, a sam turniej okazał się dobrą okazją do sprawdzenie się w dziedzinie nauk społecznych. Równocześnie przypominamy, że laureaci, którzy uzyskali zaszczytne trzy pierwsze miejsca, zostają przyjęci do szkoły z pominięciem procesu rekrutacyjnego, a pozostałym przysługują dodatkowe punkty.

Tym samym żegnamy się z Wami na pewien czas, mówiąc do zobaczenia za rok! (MS)