Zwycięzcy HKNS wyłonieni

Miło nam zawiadomić, że w minioną sobotę miał miejsce etap finałowy Hetmańskiego Konkursu Nauk Społecznych, na który zgłosiło się 32 uczniów ze szkół naszego regionu. Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy z zakresu nauk społecznych, a w przerwie mieli  okazję wysłuchać wykładu  radcy prawnego pani Magdaleny Harnik na temat Hejt w ujęciu prawnym. Goście Hetmana mogli także porozmawiać z uczniami i zaczerpnąć informacji dotyczących życia codziennego w naszej szkole. Dodatkowo dla wszystkich obecnych przygotowany był słodki poczęstunek, który umilił chwile oczekiwania na résumé.

Wyniki konkursu były bardzo zaskakujące i pokazały wysoki poziom umiejętności młodzieży. Wszyscy uczestnicy uzyskali tytuł finalisty, a zaszczytne miejsce na podium i tytuł laureata otrzymali kolejno: miejsce 1- Patryk Wilk, miejsce 2- Roksana Sieradzka, miejsce 3- Szymon Salamon, miejsce 4- Piotr Szelongiewicz, miejsce 5- Igor Dryka i Jan Oręziak. Wygranym składamy szczere gratulacje, a wszystkim biorącym udział w zawodach serdecznie dziękujemy.

Ponadto ogromną wdzięczność kierujemy do nauczycieli przygotowujących uczniów, a następnie sprawdzających prace młodzieży. Dodatkowo wielkie podziękowania należą się hetmańskim nauczycielom: pani Marzenie Jarzynie i pani Magdalenie Harnik za pomoc dydaktyczną, panu Adamowi Kunyszowi za oprawę fotograficzną oraz  panu Grzegorzowi Serwanowi za przygotowanie plakatu i dyplomów. Dziękujemy także uczniom: Zuzannie Świstek, Julii Kutyle, Magdalenie Stępak, Julii Dziwosz, Martynie Kaczmarek, Ninie Jaworskiej, Annie Makiele, Aleksandrze  Żurek za kwestie organizacyjne, a Antkowi Sobolowi za nagłośnienie.

Mamy nadzieję, że sobotni czas spędzony w murach Hetmana był dla wszystkich przyjemny, a sam turniej okazał się dobrą okazją do sprawdzenie się w dziedzinie nauk społecznych. Równocześnie przypominamy, że laureaci, którzy uzyskali zaszczytne cztery pierwsze miejsca, zostają przyjęci do szkoły z pominięciem procesu rekrutacyjnego, a pozostałym przysługują dodatkowe punkty.

Tym samym żegnamy się z Wami na pewien czas, mówiąc do zobaczenia za rok!