Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku.

Na lekcji wychowawczej, maturzyści z klasy 3d i 3e, uczestniczyli w spotkaniu online, zachęcającym do studiów na wyższych uczelniach wojskowych a także do służby wojskowej i zawodu żołnierza. Spotkanie poprowadził mjr Andrzej Kufel, rzecznik prasowy i szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku. Przedstawiciel WKU wprowadził młodzież w tematykę szeroko pojętego szkolnictwa wojskowego a także promował ochotnicze formy służby wojskowej, w tym:

• zawodową służbę wojskową;
  • służbę kandydacką;
  • służbę przygotowawczą;
  • służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej;
  • Legię Akademicką.

W trakcie zajęć można było zapoznać się z zasadami rekrutacji do wojska, zasadami studiów na wyższych uczelniach wojskowych oraz uzyskać informacje o służbie zawodowej.